Flightradar24

flightradar24.com

Co to jest - Flightradar24?

Flightradar24 jest to aplikacja która pozwala na obserwowanie samolotów. Nie ma znaczenia gdzie się znajdujesz, wystarczy żebyś posiadał przy sobie urządzenie mobilne np: smartfon, tablet lub laptopa podłączonego do Internetu. Za pomocąFR24 możemy zobaczyć na mapach loty samolotów, przede wszystkim loty cywilne. Mamy możliwość dostępu do drogi lotu samolotu oraz innych informacji o locie, wystarczy tylko wpisać numer lotu, bądź oznaczyć interesujący nas samolot jednym kliknięciem. Flightradar24 wykorzystuje dane przesyłane przez nadajniki instalowane w samolotach oraz informacje przekazywane przez transpondery. Wszelkie dane zostają zapisane i przetworzone, co umożliwia umieścić je na mapie FR24. Użytkownicy radaru samolotów pobierają dane legalnie, gdyż są one ogólnodostępne. Aplikacja Flightradar24 jest serwisem internetowym, umożliwiającym śledzenie lotów samolotów na żywo, wystarczy posiadać dostęp do Internetu. FR24 daje Tobie możliwość odnaleźć konkretny lot. Na mapach Flightradar24 znajdują się wszelkie lotniska, na których możecie śledzić loty samolotów.
flightradar24.com

Śledzenie lotów przez internet przy pomocy Flightradar24!

Co jest widoczne na Flightradar24?

Flighradar24 oprócz informacji o samolotach pasażerskich i wojskowych, posiada również dane o innych pojazdach znajdujących się na lotnisku. Mogą to być np.: helikoptery, wystarczy kliknąć na ekranie w wybrany pojazd i otrzymamy informację, nie będą one tak dokładne jak w przypadku samolotów, ale nie mniej interesujące.

Jak działa radar?

Flightradar24 to prosta aplikacja którą uruchomisz na komputerze, laptopie lub innym urządzeniu mobilnym łącząc się z Internetem. Na ekranie Twojego urządzenia ukażą się mapy, na której samoloty oznaczono kolorem żółtym. Możesz obserwować ruch samolotów na żywo, gdyż dane są aktualizowane co kilka sekund. Jeżeli jesteś zainteresowany konkretnym lotem, Flightradar24 również to umożliwia.

Jak znaleźć samolot na flightradar24.com?

Flightradar24 jest to aplikacja bardzo często używana przez osoby które chcą obserwować wybrany samolot. Zapewne czasami samolotem podróżuje Twoja rodzina lub znajomi, zastanawiasz się, gdzie w danym momencie znajduje się samolot. Jeśli chcesz to sprawdzić wystarczy wpisać numer lotu na mapie i zacząć śledzić samolot.

Gdy interesują Cię informacje na temat samolotu, klikasz w ikonę Flightradar24, pokaże się mapa oraz miejsce na wpisanie numeru referencyjnego maszyny. Wówczas dowiesz się między innymi o tym kiedy samolot wyląduje. Możliwość obserwowania samolotu na
FlightRadar24 po polsku, daje Tobie poczucie spokoju o swoich najbliższych.
Radar24 nie potrzebuje instrukcji obsługi gdyż jest bardzo prosty, poradzą sobie z nim osoby w każdym wieku potrafiący obsługiwać komputer.

Obserwacja lotów to fascynujące zajęcie, dlatego jedną z opcji jest też obserwowanie samolotów na lotniskach. Gdy masz już aktywną mapę lotów, wystarczy ją przybliżyć, aż uzyskamy obraz pojedynczych samolotów, znajdujących się na płycie lotniska lub na pasie startowym oraz te które właśnie lądują. Największe lotniska świata na których liczba samolotów do obserwowania jest ogromna to Dubaj, Atlanta i Pekin.

Sposób działania flightradar24 jest bardzo prosty. Prawie wszystkie samoloty pasażerskie, wojskowe a nawet niektóre helikoptery mają na swoim pokładzie zainstalowane nadajniki ADS-B, które przetwarzają dane i przesyłają je do odbiorników. Flightradar24 udostępnia te dane, dzięki czemu możesz ustalić, gdzie obecnie znajduje się wybrany przez Ciebie samolot lub helikopter. Oprócz pozycji samolotu, możesz sprawdzić na jakiej jest wysokości oraz z jaką prędkością się porusza.
Z wszystkich informacji możemy korzystać legalnie, gdyż są one podawane do publicznej wiadomości. Za pomocą myszki komputera, lub znaków plus i minus, które znajdują się w górnym rogu ekranu, możesz zbliżyć obiekty lub je oddalić. Samoloty oznaczone są na żółto, więc jeżeli interesuje Ciebie konkretny samolot, klikasz w jego żółtą ikonkę, pokazuje się zdjęcie podglądowe oraz informacja o jego nazwie i numerze.

Otrzymasz również notkę z jakiego lotniska samolot wystartował, kiedy i gdzie będzie lądował. Oprócz tych informacji Flightradar24.com pozwala obserwować trasy samolotów, wiemy wówczas ile drogi pokonał już samolot, a ile zostało mu do wylądowania. Kolejne informacje to z jaką prędkością samolot się porusza, na jakiej jest wysokości, typ i nazwa radaru odbierającego sygnał, a także dane o pogodzie. Flightradar24 po polsku posiada różne możliwości, klikasz w pierwszą ikonkę pozostaje tylko jeden samolot i jego trasa lotu. Przy kliknięciu w drugą ikonę, wyświetli się nasz samolot pośród innych samolotów, możemy wówczas zaobserwować dokąd lecą samoloty, gdy nasz samolot je mija. Trzecia ikona pozwala nam umieścić radar w mediach społecznościowych. Aplikacja Flightradar24 po polsku jest bardzo prosta w obsłudze, nie przysporzy Tobie żadnego kłopotu, zapewne spędzisz z nią ciekawie czas.

Samolot to bardzo szybki transport. Przemieszczamy się z miejsca na miejsce, szybko i komfortowo, bo nie musimy stać w korkach. Dodatkowym atutem, jest również koszt podróży, który jest znacznie niższy. Dlatego liczba ludzi korzystających z tej formy podróżowania wzrasta, co rejestruje nam Flightradar24. W dzisiejszych czasach większość ludzi korzysta z Internetu na urządzeniach mobilnych, a do ulubionych aplikacji należy Flightradar24 po polsku. Podstawowa wersja tej aplikacji jest darmowa, natomiast gdybyś chciał uzyskać bardziej szczegółowych informacji możesz mieć dostęp do konta za niewielką opłatą. Radar lotów umożliwia podglądania prawie wszystkich przemieszczających się samolotów na żywo. Jeśli jesteś ciekaw jaki samolot przelatuje Tobie nad głową możesz otworzyć radar lotniczy i szybko sprawdzić. Radary lotnicze dają nam możliwość zobaczenia prawie wszystkich samolotów na mapie oraz podają wiadomości na temat startu i lądowania. Radar samolotowy jest to bardzo prosta i nieskomplikowana aplikacja, z którą poradzi sobie każdy.