Radar lotów
samolotów

radar lotów

Co to takiego - radar lotów?

Radar lotów umożliwia sprawdzenie samolotów wojskowych oraz pasażerskich na żywo w czasie lotu. Radary lotnicze działają w czasie rzeczywistym.Radar lotów samolotów to zbiór miejsc na świecie, które można nazwać mapą. Odszukasz tam samoloty w trakcie ich lotu np.: samoloty pasażerskie, balony, szybowce, helikoptery a także samoloty wojskowe. Mapy radaru lotniczego są bardzo ważne dlatego są ciągle odświeżane, dzięki temu można śledzić loty na żywo. Bez względu na to z jakiego powodu trafiłeś do nas czy chcesz uzyskać informacji o swoim locie, kogoś bliskiego, lub po prostu lubisz oglądać lot samolotów online. Radar lotów samolotów online wyświetla ilość samolotów w powietrzu w danej chwili zaznaczając to na mapie. Wszystkich informacji możesz dowiedzieć się przebywając w wygodnym miejscu dla Ciebie. Oprócz ilości samolotów radar lotniczy określa ich wielkość, łatwo można dostrzec te największe np. samoloty firmy Emirates. Aby skorzystać z radaru lotu i mieć podgląd lotów musisz tylko posiadać Internet, nie musisz niczego instalować ani też za nic płacić jak już wcześniej wspomnieliśmy radary lotnicze są bezpłatne.
radar samolotów

Radar lotów 24 na żywo!

Trasy i ruch samolotów

Jeśli chcesz wiedzieć w jakim miejscu znajduje się samolot możesz precyzyjnie obserwować drogę lotu, nie musisz martwić się o swoich bliskich gdyż bardzo łatwo sprawdzisz gdzie obecnie się znajdują.

Podgląd lotów na żywo samolotów - Ryanair, Wizzair

Każdy z nas obserwuje niebo i zastanawia się gdzie leci samolot, który właśnie przelatuje nad naszą głową. Nie ma problemu umożliwia to radar Lotów który bacznie śledzi drogę samolotów wszystkich linii lotniczych: Rynair, Wizzar i LOT. Wystarczy tylko wejść w radar samolotowy kliknąć na wybrany samolot i już widzisz jego drogę lotu, dodatkowo możesz dowiedzieć się jaka będzie długość lotu, cel przelotu oraz gdzie obecnie samolot się znajduje.

Bezpłatne radary lotnicze online

Znajdujący się na naszej stronie radar lotów jest bezpłatny, możesz śledzić samolot na komputerze, laptopie lub tablecie. Z naszego radaru lotów samolotów skorzystasz w każdym miejscu na świecie, wystarczy połącznie z Internetem.

W jaki sposób odnaleźć samolot na radarze lotów?

Aby radar lotów wykrył samolot lub inną maszynę powietrzną musi posiadać sensory ADS-B lub MLAT. Na takiej samej zasadzie wygląda komunikacja GPS z autem, wskazuje trasę pojazdu oraz oznacza jego pozycję. Na pewno będziemy mogli śledzić niemieckie samoloty gdyż wyżej wymienione sensory od 2017 r. są w nich obowiązkowo instalowane. Czujnik co pół sekundy nadaje sygnał, aby było można określić gdzie w danym momencie znajduje się samolot mimo iż porusza się on z prędkością 900km/h. Uzyskane dane są bardzo precyzyjne. Radary lotnicze dzięki tak dokładnym danym mogą tworzyć mapy i udostępniają je m. in. przez Google Maps.

Około 70% latających samolotów pasażerskich posiada sensory a ich dane są ogólnie dostępne. Radar samolotowy może ocenić z jaką prędkością leci samolot na jakiej wysokości znajduje się, z jakiego lotniska wystartował i na którym wyląduje. Na radarze lotów wszystkie informacje są umieszczane na bieżąco.

Wszyscy hobbyści lotów mają włączone radary lotów, żeby móc obserwować samoloty które są na niebie oraz na lotnisku. Mogą wówczas w każdej chwili wyśledzić na mapie interesujący ich samolot i sprawdzić dokąd leci. Najczęściej na radarze lotów obserwowane są samoloty Boeing 737 oraz A320, a także największy samolot pasażerski, który można znaleźć na mapie lotów to Airbus A380.

Radar lotów stał się niezbędnym narzędziem pracy na lotniskach, wieżach lotniczych oraz samolotach cywilnych i wojskowych. Współcześnie umożliwia wiele funkcji oraz wykonuje dużo zadań. Aplikację radaru lotów używa się w rozmaitych dziedzinach, najczęściej z uwagi na gwarancję bezpieczeństwa lub odkrycie zagrożenia.

Radar lotów pasażerskich, który jest zainstalowany w samolocie daje możliwość śledzenie drogi innych samolotów, dzięki temu można uniknąć zderzenia lub innych niebezpieczeństw. W samolotach, na ich pokładach oprócz radaru lotów znajdują się również radary pogody, albo żyroskopy (obserwacja kątowa).
Natomiast na wieżach lotniczych radar pozwala na prawidłowe kierowanie ruchem na lotnisku.

Radar lotów wojskowych umożliwia samolotom wojskowym śledzić ruch lotniczy dla zachowania bezpieczeństwa. Radary mają możliwość namierzyć samolot wroga, niestety jednak przeważnie częstotliwość jest kodowana, uniemożliwiając to wieży radiowej. Każdy kto posiada dostęp do Internetu, posiada również dostęp do radarów lotów w różnych postaciach. Obserwowanie lotów samolotów online jest bardzo proste.

Przyglądanie się lotom jest interesującym zajęciem i przynosi dużo przyjemności. Radar lotów na żywo uzupełnia wiedzę na temat lotnisk oraz samolotów. Zaletą jest fakt że informacje z lot radaru otrzymujesz za darmo oraz to, iż nie posiada żadnych ograniczeń czasowych. Możesz korzystać tak długo jak starczy Tobie czasu i ochoty, dlatego że jest to darmowe.

Radar lotów umożliwia podglądania prawie wszystkich przemieszczających się samolotów na żywo. Jeśli jesteś ciekaw jaki samolot przelatuje Tobie nad głową możesz otworzyć radar lotniczy i szybko sprawdzić. Radary lotnicze dają nam możliwość zobaczenia prawie wszystkich samolotów na mapie oraz podają wiadomości na temat startu i lądowania. Radar samolotowy jest to bardzo prosta i nieskomplikowana aplikacja, z którą poradzi sobie każdy.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy radar lotów składa się z map, dlatego korzystanie z niego nie sprawi nikomu problemu. Po wyszukaniu odpowiedniej mapki kraju lub lotniska wystarczy kliknąć na plusik w lewym górnym rogu ekranu. Radar samolotów automatycznie pokarze nam tylko samoloty znajdujące się w interesującej nas przestrzeni. Jeżeli oddalisz mapę masz możliwość zobaczyć jak wiele samolotów jest w powietrzu, możesz też dostrzec ich ilość nad wybranym miastem. Radar lotów to źródło informacji umożliwiające sprawdzenie konkretnego lotu, wystarczy wpisać w okienku po lewej stronie numer lotu. Klikając na ikonę wybranego samolotu na radarze pokarzą się: dane samolotu, trasa i numer lotu samolotu. Radar przekazuje te informacje na żywo. Jak chcesz śledzić samolot od jego startu powinieneś najbardziej jak się da przybliżyć na mapie interesujące Cię lotnisko i wybrać lot.

Jeśli lubisz oglądać loty samolotów warto skupić się na największych lotniskach Europy znajdujących się w Paryżu, Londynie i Frankfurcie. W Polsce radar lotów najwięcej samolotów zarejestruje w Warszawie. Podglądanie samolotów online jeszcze nigdy nie było tak łatwe.